نخستین یادواره 110 شهید خاطره دکتر جلیلی از شهید همدانی در سوریه دومین یادواره 34 شهید طجرعلوی سردار ناصر شعبانی طجر علوی

نخستین یادواره 110 شهید

"نخستین یادواره 110 شهید دهستان ترک شرقی ملایر" قاسم ملکی امروز در مراسم ضیافت لاله در مسجد جامع روستای طجر با اشاره به سخنان رهبری در حمایت از مستضعفین اظهار داشت: همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند در نظام مقدس جمهوری اسلامی هر حرکت و تلاشی باید در خدمت مردم مستضعف و محروم باشد و این مهمترین راه ما است.

خاطره دکتر جلیلی از شهید همدانی در سوریه

چند سال قبل در اوج بحران سوریه و در شرایطی که بسیاری از مسئولان سوری ترور شده بودند و حتی بعضی از مقامات دولتی این کشور نیز فرار کرده بودند، سفری به دمشق داشتم و با بشار اسد دیدار کردم. آن روز حتی برخی مسئولین سوری می گفتند شرایط امنیتی سوریه خوب نیست و به ما اعلام کردند به چند ملاقات دیپلماتیک اکتفا کنید و جای دیگری نروید اما سردار همدانی به من گفت با مسئولیت من بیا به حرم حضرت زینب سلام الله علیها برویم که توفیقی حاصل شد و با ایشان به زینبیه رفتیم.

دومین یادواره 34 شهید طجرعلوی

در دومین یادواره 34 شهید طجرعلوی همزمان با برگزاری دومین یادواره 34 شهید والامقام روستای طجر علوی پنجشنبه پنجم آذرماه با حضور مسئولان کشوری، استانی و شهرستانی از مقام شامخ سردار شهید سرلشگر حاج حسین همدانی و خانواده معظم و والامقام ایشان تجلیل به عمل آمد.

سردار ناصر شعبانی

معاون مجتمع های دانشگاهی دانشگاه امام حسین(ع) سپاه پاسداران گفت: سردار سرلشگر شهید همدانی امروز امنیت ما را به آن سوی مرزها صادر کرد و سردار همدانی و نسل همدانی دشمن را در آنسوی مرز زمین گیر کرده اند. یک روزی ستارخان و باقرخان برای بچه های تبریز مدل رفتاری بودند، امروز بعد از جنگ شهید باکری مدل رفتاری است و سردار شهید همدانی شهیدی سرافراز و سربلند، مدل رفتاری برای مردم همدان و مردم جهان است.

طجر علوی

این روستا در فاصله ۲۵ کیلومتری و در شمال شهرستان ملایر واقع شده است.و از سمت شمال با روستای علوی واز سمت جنوب با روستای دشت آباد مرتبط می باشد.و هم اکنون دارای ١٣٠ خانوار و حدود ۴۸۸ نفر جمعیت می باشد.  از مشخصه های این روستا وجود بارگاه امام زاده یحیی(ع) می باشد و با توجه به آب و هوای معتدل در ایام تعطیلات دارای زائر و مسافر می باشد.  

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 میانگین امتیاز 0.00 (0 رای)
امتیاز کاربران
ضعیفعالی 
 2
سردار همدانی:سران فتنه با توبه هم قابل بخشش نیستند/داعش با دلارهای نفتی عربستان مسلمانان را می‌کشد‌فرمانده سابق سپاه محمد رسول‌الله(ص) با اشاره به فتنه سال 88 گفت: اگر سران فتنه توبه نیز کنند بخشودنی نیستند چرا که به ارزش‌ها و آرمان‌های نظام و خون شهدا اهانت کردند .

به گزارش خبرگزاری فارس از ملایر، سردار ‌حسین همدانی بعد از ظهر امروز در نخستین یادواره 34 شهید روستای طجر علوی ملایر برگزاری یادواره‌ها را کار بزرگ فرهنگی در کشور عنوان کرد و اظهار داشت: برگزاری این یادواره‌ها یک یادآوری برای آن است که بدانیم چه کسانی برای دفاع از مرز و بوم و نظام جمهوری اسلامی از خود گذشتند.   وی بیان داشت: دفاع مقدس و شهدا ذخیره‌ای تمام نشدنی هستند و هر چه از این ذخیره بیشتر استفاده کنیم ارزشمندتر می‌شوند. 

فرمانده سابق سپاه محمد رسول‌الله(ص) با بیان اینکه شهدا امامزادگان عشقند و ما به آنها نیازمندیم، افزود: امروز ثمره خون مطهر شهدا به بار نشسته به طوری که در جهان نام ایران اسلامی به حرمت این خون‌های مقدس می‌درخشد.
وی با اشاره به دستاوردهای نظام انقلاب اسلامی در آن سوی مرزها افزود: این دستاوردها ثمره خون شهداست و جوانان کشورهای اسلامی از جمله حزب‌الله از شهدای ایران الگو گرفته‌اند.
سردار همدانی با اشاره به اینکه دشمنان نظام از همان ابتدای پیروزی انقلاب با ده‌ها فتنه و توطئه علیه کشورمان به پاخاسته‌اند گفت: امروز انقلاب ما به دیگر کشورها صادر شده و حزب‌الله به نیابت از شهدا در مقابل صهیونیست‌ها و استکبار می‌جنگد.
وی با اشاره به صحبت‌های نخست وزیر رژیم صهیونیستی در خصوص قدرت حزب‌الله بیان داشت: او در این سخنان به قدرت ایران در منطقه اذعان کرده و گفته ما می‌خواستیم دست ایران را از منطقه قطع و قدرت حزب‌الله را تضعیف کنیم اما ایرانیان حزب‌الله دوم را در سوریه راه‌اندازی کردند.
فرمانده سابق سپاه محمد رسول‌الله(ص) با اشاره به اوضاع داخلی سوریه اظهار داشت: مردم سوریه و دولتمردانش با حزب‌الله هستند و سوریه کشوری است که اجازه نداده دشمنان در این کشور پایگاه داشته و به منافع خود برسند.

وی عنوان کرد: ما تجارب ارزشمند هشت سال دفاع مقدس و مبارزه با ده‌ها فتنه با مدیریت آمریکا را به سوریه هدیه کردیم که از صدها کشتی، تسلیحات و میلیاردها دلار ارزشمندتر و بالاتر است.
سردار همدانی با اشاره به اقدامات تکفیری‌ها و داعش در کشورهای مسلمان، آنها را از نسل خوارج و شیطان دانست و ادامه داد: داعش با دلارهای نفتی عربستان مسلمانان را در راستای اهداف استکبار می‌کشند.
وی با اشاره به اینکه پیام شهدا برای همه ما درس است گفت: وصیت‌نامه شهدا را باید برای مردم و نسل جوان بازگو کنیم.
فرمانده سابق سپاه محمد رسول‌الله(ص) با بیان اینکه از نظر شهدا دنیا گردنه‌ای با پیچ و خم‌هایش بیش نیست افزود: زمانی می‌توان از این گردنه عبور کرد که تابع امام و ولایت باشیم.
وی با اشاره به فتنه سال 88 افزود: اگر سران فتنه توبه نیز کنند بخشودنی نیستند چراکه به ارزش‌ها و آرمان‌های نظام و خون شهدا اهانت کردند.
سردار همدانی با بیان اینکه امروز نیز برخی افراد به بهانه‌های مختلف باعث ایجاد مشکلات داخلی در کشور شده‌اند افزود: اینها با دنیاطلبی از مسیر شهدا و ولایت خارج شده‌اند.
وی یادآور شد: امروز ایثارگری و فداکاری بیش از 200 هزار نفر از ستارگان درخشان و جوانان گلگون کفن که 34 نفر از آنها مربوط به روستای طجرعلوی است به ثمر نشسته و نتیجه داده است.
فرمانده سابق سپاه محمد رسول‌الله(ص) بر ادامه مسیر شهدا تأکید کرد و تصریح کرد: برخلاف توطئه دشمنان، حتی مشکلات داخلی مردم را نسبت به نظام و انقلاب دلسرد نخواهد کرد.
دبیر برگزاری یادواره شهدای روستای طجر علوی ملایر با اشاره به اینکه همه ما وامدار خون شهدا هستیم اظهار داشت: امنیت و آسایش  امروز ما مرهون خون شهدا در هشت سال دفاع مقدس است.   قاسم ملکی با اشاره به پرونده درخشان مردم روستای طجر علوی در دوران‌ پیروزی انقلاب اسلامی و سال‌های دفاع مقدس افزود: مردم این روستا در سال 42 و همچنین اوایل پیروزی انقلاب با حضور در تظاهرات‌ها و راهپیمایی‌ها سابقه درخشانی را از خود به جای گذاشته‌اند.

وی تقدیم 34 شهید و 250 جانباز و ایثارگر را از افتخارات روستای طجر علوی ملایر برشمرد و افزود: این سند افتخار با وجود جمعیت 500 نفری این روستا در کشور بی‌نظیر است.
دبیر برگزاری یادواره شهدای روستای طجر علوی ملایر با بیان اینکه از یک سال گذشته برنامه‌ریزی‌های لازم با همکاری مسئولان و مردم روستا برای برگزاری این یادواره انجام شده، اضافه کرد: این یادواره با محوریت دو شهید شاخص این روستا «سید علی اصغر حسینی» و «شهید پنجعلی کاظمی» با حضور با شکوه مردم و مسئولان کشوری و لشگری  برگزار شد.
وی از همه مسئولان و دست‌اندرکاران برای برگزاری باشکوه این یادواره تقدیر کرد و افزود: امیدواریم در سال‌های آتی نیز شاهد برگزاری هر چه باشکوه‌تر این یادواره باشیم.
در این مراسم نیز پیام معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید کشور نیز توسط مدیر بنیاد شهید استان همدان برای حاضران قرائت شد.
در ادامه  حاضران با مداحی مداحان کشوری حاج محسن طاهری و حاج غلامعلی کویتی‌پور در سوگ شهدا مرثیه‌سرایی و سینه زنی کردند.
خاطرنشان می‌شود میهمان ویژه این مراسم نیز پدر شهید مصطفی احمدی‌روشن بود و در پایان نیز از خانواده‌های معظم شهدا با اعطای لوح و تندیس شهدا تجلیل شد.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 میانگین امتیاز 5.00 (1 رای)

نوشتن دیدگاه

ما 6 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم


285040
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
58
180
560
283936
2757
2429
285040

آی‌پی شما: 54.36.148.247
امروز: جمعه، 08 مرداد 1400 - ساعت: 10:05:27

لینک دوستان

zohoor


آدرس اینترنتی  روستای طجر علوی

جمعیت روستا

دارای ١٣٠ خانوار و حدود ۴۸۸ نفر جمعیت می باشد.

آدرس های اینترنتی روستا

پست الکترونیک

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید